Bilgi

Yuvarlak Pizza Neden Kare Kutuya Koyulur ?

Yorum yapılmamış

Belki bizlere düşündüğümüzde mantıksız gelebilecek bir şey yuvarlak olarak hazırlanan bir pizza’nın kare kutuya koyulması ancak perde arkasına baktığımız zaman hiç de öyle bir durum yok. Yuvarlak pizzaların kare kutuya koyulmasının çok mantıklı sebepleri var.

Saklama Alanı;

Açıklayacağımız sebeplerden birincisi saklama alanı. Şöyle düşünelim kare kutuları bir yerde depolamak, yuvarlak kutulara göre daya kolaydır. Bir odaya binlerce kare kutu koyduğumuzu varsayalım. Bir de aynı şekilde bunu yuvarlak kutular için yapalım. Yuvarlak kutuları yan yana dizdiğimizde aralarda gereksiz boşluklar oluşacak ve bu oluşan boşluklar bizim saklama maliyetimizi artıracaktır. Ancak kare kutularda durum böyle değil.

Teknik Sebepler;

İki kutuda düşündüğümüz zaman iki ayrı parçadan meydana gelir. Alt bölüm ve kapak.  Bu iki bölümü birbirine bağlayan kısım kare kutularda, yuvarlak kutulara göre zarar görmesi daha zor olan ve güçlü bir yapıdadır. Kutunun arka tarafı tamamı ile bu kısma destek olur.

Düşük Maliyet ve Kolay Üretim;

Kare bir kutu yapmak, yuvarlak bir kutu yapmaktan çok daha kolaydır. Kare bir kutuyu yapabilmek için bir adet karton parçası yeterli olur ancak yuvarlak kutuda durum böyle olmaz. Yuvarlak bir kutu dört farklı bölümden oluşur, bunu elde edebilmek için ise özel ve pahalı makinelere sahip olmak gerekiyor.

kutuda pizza görüntüsü

kutuda pizza görüntüsü

Pizza’ya Daha Rahat Ulaşmak;

Pizzayı kare kutuya koyduğumuzda kenarlarda boşluklar oluşur. Bu boşluklar sayesinde pizza dilimlerini kare kutudan almak daha kolaydır. Yuvarlak kutuya kalıp olarak yerleştirilmiş bir pizzayı buradan almak hiç de kolay olmazdı.

 

 

Etiketler: , , , , ,

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

İlgini Çekebilecek Yazılar

Menü