Dijital dünyanın gelişmesiyle birlikte online alışveriş yapan kişilerin sayısı ve E-ticaret sitelerinde artış meydana geldi. E-ticaretin ve kullanan kişilerin artmasıyla birlikte fiziksel mağazalar yerini yavaş yavaş online alışverişe bırakmaya başladı. Giyim, market, dekorasyon gibi onlarca kategoride binlerce ürünü rahatlıkla alabileceğimiz internet siteleri kurulmaya başlandı. Pazar yerlerinde bulunan komisyon oranları ve diğer koşullardan dolayı birçok küçük işletme kendi internet sitelerini kurmaya başladı.

İnternet üzerinde oldukça popüler olan WordPress içerik yönetiminin E-ticaret eklentisi olan Woocommerce E-ticaret sitesine sahip olmak isteyen kişiler ilk adım olarak görülmektedir. WooCommerce sistemine WordPress’in e-ticaret sürümü olarak adlandırabiliriz. WordPress web tasarım aracının sağlayıcılarından olan WooThemes, 10 yıl önce bir eklenti çıkarmıştır. Hiç kod bilmeyen kullanıcının bile e-ticaret sitesini kurabilmesini kolay bir hale getirmiştir. WooCommerce de bir o kadar kolay ve bu konuda en çok tercih edilen eklentilerden biri haline gelmiştir.

WooCommerce Özellikleri

 

1- Geliştirilebilir bir altyapıya sahip olan Woocommerce ile aklınıza gelen bir çok işlemi yapabilirsiniz. Her sektöre ait binlerce tema arasından size uygun olanı seçerek satış yapmaya başlayabilirsiniz. Mobil kullanımların artmasıyla beraber Woocommerce ile kullanabileceğiniz bir çok tema mobil uyumludur.

2- 7 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Woocommerce her geçen gün gelişiyor ve güncelleniyor. Müşterilerinizin isteklerine kolayca ve hızla yanıt verebilirsiniz.

3- Online ödemede kredi kartı kullanımı için PayTR, Shopier, İyzico gibi Türk firmalarıyla entegrasyonu kolaylıkla sağlanabilmektedir.

4- Site üzerinde bulunan bilgiler güvenle saklanarak sadece yöneticilerin erişebileceği noktalarda bulunmaktadır.

Woocommerce ile Müşteri Memnuniyeti

Sürekli kullanılan ve hedefleri olan bir E-ticaret sitesi için en büyük dikkat edilmesi gereken koşullardan bir tanesi müşteri memnuniyetidir. Kimi zaman sepet kısmında, kimi zaman ana sayfada müşteriyi rahatsız edecek, satın alma işlemini engelleyecek bazı sorunlar oluşabilmektedir. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan Woocommerce ile bu sorunları en aza indirebilirsiniz.

1- Güvenlik

İnternet ortamındaki satışların en önemli kısmı kullanıcıya güven vermesidir. WooCommerce uygulaması üst düzeydeki uzman kadrosuyla güvenlik açıklarını tespit eder ve güncelleyip kullanıcıların hizmetine sunar. Bu sayede güvenli alışverişin temelleri atılmış olur. Sitenizin görünümü ile müşterilerinize bu güveni verdiğiniz takdirde satış yapma ihtimaliniz oldukça artmaktadır.

About Author

Furkancan Keydal

SEO Uzmanı olarak bir ajansta çalışmaktayım. Arama Motoru Optimizasyonu, E-Ticaret ve Adsense platformlarında halen çalışmalarımı sürdürmekteyim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir