İnternetSosyal Medya

Türkiye’nin En Büyük Youtuberları Youtube’a Nasıl Başladı?

Yorum yapılmamış

Youtube Türkiye’de yüksek takipçiye sahip Youtuberlarının bu maceraya nasıl başladıklarını hiç merak ettiniz mi ? Bu yazımızda Kafalar,Enes Batur,Furkan Yaman,Emrecan Önal,Nygma,Mehmet Uygar Aksu gibi isimlerin kendi ağızlarından Youtube’a nasıl başladıklarını anlattılar.

Enes Batur Youtube’a Nasıl Başladı?

Enes Batur Youtube Nasıl Başladı

Enes Batur

Enes Batur; Önceden sadece şu anda en fazla aboneye sahip olan PewDiePie’ı izliyordum, sonra birçok kez izledikten sonra bunu yapan Türklerin olduğunu fark edip kendime neden bende yapmayayım diye sordum ve kanalım için ilk adımlarımı atmaya başladım. Şu anda bildiğiniz üzere normal “NDNG-Enes Batur” kanalımdan günlük olarak videolara devam ediyorum

 

Furkan Yaman Youtube’a Nasıl Başladı?

Furkan Yaman Youtube'a Nasıl Başladı

Furkan Yaman

Furkan Yaman; Youtube’u bundan 5 yıl önce keşfettim ve en büyük kanalın 20 bin abonesi vardı. O zamanlar aşırı amatör şekilde denedim ailemin durumu yoktu olmadı kapattım. 2014’e kadar bir kaç tane kanalım oldu fakat ciddi ilgilenmiyordum. 2015’de şu anda aktif olduğumuz kanalı kurdum. Kazandığım 50 kuruş’u bile tekrar Youtube için harcadım. Yıllarca deneme yanılma yoluyla tecrübe kazandım 2016’da başarıyı sağlayabildim. Kendi kendime görüp heveslendim devamı geldi diyebiliriz kısaca…

 

Kafalar Youtube’a Nasıl Başladı?

kafalar youtube nasıl başladı

Kafalar

Fatih Yasin; İlk öncelikle Atakan ile birlikteKenka Bildim Ben Seni” şarkısıyla başlayarak amatör olarak youtube’a birşeyler yükledik ve sonrasında insanları daha uzun süre mutlu edeceğimizi düşünerek youtube’a başlayıp uzun videolar çekmeye başladık ve şuanda da çekmeye devam ediyoruz.

Emrecan Önal Youtube’a Nasıl Başladı?

Emrecan Önal Youtube'a Nasıl Başladı

Emrecan Önal

Emrecan Önal; 2013 yılında 2 ortak küçük bir flash oyunda tanışarak o oyunun kısa videolarını çekerek başladık Youtube’a. Anlaşamayınca tek başıma yoluma devam ettim okulumda alay konusuydum ama 2 Temmuz’da o okulun söyleşisini yaptım. Genelde oyun videoları çekiyorum ama eğlence videolarını daha çok seviyorum. Youtuber’lıktan tek istediğim fan sayfalarımın olmasıydı şimdi 100’lerce  var ve hepsini çok seviyorum.

 

Nygma Youtube’a Nasıl Başladı?

nygma youtube nasıl başladı

Nygma

Nygma; Youtube’a başlamam insanların yüzsüzlüğüyle oldu. Para kazanmak uğruna yaptıkları yalanlar beni youtube’a iten en büyük sebep oldu. O yüzden insanlara bunu göstermek istedim fakat youtube dahil birçok yerden engellendim ama pes etmedim. Şu anda videolarıma devam ediyorum.

 

Mehmet Uygar Aksu Youtube’a Nasıl Başladı?

 

mehmet uygar aksu youtube'a nasıl başladı

Mehmet Uygar Aksu

Mehmet Uygar Aksu; Omegle’yi kaydetmek için bir program indirdim ardından maskemi takıp omegle’ye girip video çektim ve izledim hoşuma gitti internete koydum çoğu kişiden gelen tepki olumlu yöndeydi bende bunu devam ettirmek istedim ve videolara devam ettim.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

İlgini Çekebilecek Yazılar

Menü