Bilgi

Kaç Para; Bir Vatandaşlık? Para ile Vatandaşlık!

Yorum yapılmamış

Türkiye Cumhuriyeti, resmi gazetesinde yayınlanan habere göre ülkemizde vatandaş olabilmek için 1 milyar dolar yatırım yapma şartı 250 bin dolara indirildi. Ülkemiz dışındaki diğer ülkelerden bazıları da para karşılığı vatandaşlık veriyor.

Karayiplerde 150 Bin dolara vatandaş olabilirsiniz.

Karayipler fotoğrafı

Karayipler

Karayiplerde son zamanlarda gerçekleşen doğal afetlerden dolayı ülkedeki çoğu bölgenin yeniden inşası için yatırımcı ihtiyacı oluştu. Oluşan bu ihtiyacı ülke yönetimi  St Kitts ve Nevis’te ki yardım kuruluşlarına 150 bin dolar bağış yapan yatırımcılara pasoport veriyor.Ayrıca, Antigua ve Barbuda, Grenada, St Lucia ve Dominik gibi ülkelerde 100 bin dolarlık bağışla vatandaş olunabiliyor.

Ne işime yarar oradaki vatandaşlık gibi düşünecek olursanız Karayiplerde ki beş ülkeden aldığınız pasoport sayesinde Avrupa Birliğindeki ve Schengen bölgesindeki diğer ülkere vizesiz olarak giriş yapma hakkına sahip olunabiliyor.

Avrupa Birliği Ülkelerinde Vatandaş Olabilmek İçin;

Avrupa Birliğindeki ülkeler genel olarak ülkesine yüksek miktarda yatırım yapan veya ülkesinde uzun zaman geçirmiş kişilere vatandaşlık hakkı tanıyor. AB ülkelerinden bir tanesinin pasoportuna sahip olmanız sizlere 170’e yakın ülkeye vizesiz seyahat hakkı veriyor.

Avrupa Birliği Bayrağı

Avrupa Birliği Bayrağı

Güney Kıbrıs’ı Düşünecek Olursak;

Güney Kıbrıs’tan 2 milyon 300 bin dolar tutarında gayri menkul yatırımı, devlet tahlili veya ticari mal varlığı sahibi olmanız durumunda bu ülkeden vatandaşlık alabiliyorsunuz.

Malta’da Vatandaşlık Hakkı İçin;

Malta’da vatandaşlık hakkına sahip olabilmeniz için 789 bin dolar Ulusal Kalkınma Fonu’na bağış yapmanız ve ülke içerisinde 410 bin dolarlık mal varlığına sahip olmanız gerekmektedir.

Malta Fotoğrafı

Malta

Bulgaristan’da Vatandaşlık;

Bulgaristan ülkesine gelen kişilere 585 bin dolar karşılığında 1 yıllık oturma izni veriyor, bu hakkı 3 kez kullandığınız takdirde 3.yılın sonunda size hızlı vatandaşlık prosedürü ile vatandaşlık veriyor.

İngiltere;

İngiltere de oturum izni alabilmeniz için ülke içerisine 281 bin dolarlık yatırım yapmanız gerekmektedir. 

 

Diğer Avrupa ülkelerinde ise durum buna benzer ancak İspanya’da bunların yanı sıra 10 yıl boyunca ülkede yaşamış olmanız gerekiyor.

Vatandaşlık Ücretleri

Etiketler: , , , , , ,

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.İlgini Çekebilecek Yazılar

Menü