Mobil Oyun

Bilgisayar’da Pubg Oynama – Pubg Emulator İndir!

Haziran 20, 2018

Yayınlayan:

Bilgisayar’da Pubg Oynama – Pubg Emulator İndir!

Playerunknown’s battlegrouns kısaca ve herkes tarafından bilinen adıyla ‘Pubg’ nedir ?

Pubg, Takım olarak veya solo şekilde oynamaya izin veren bluehole tarafından geliştirilen fps bir video oyundur. Çoklu oyuncu şeklinde oynanan bu oyun başlangıcında 100 kişi bir uçakta oyuna başlar, ardından paraşütler ile haritanın belirli yerlerine inerek mühimmat(silah,kask,dürbün) gibi oyun içinde kullanılacak olan araçları toplar. Oyunun amacı diğer oyuncuları öldürerek hayatta kalan son kişi olabilmek. Hayatta kalabilen en son oyuncu oyunun galibi olur. Oyunda zaman ilerledikçe safe(güvenli alan) denilen bölge küçülür. Ve bu alan dışında kalan oyuncular radyasyon sonucu canları azalır. Böylelikle oyun ilerledikçe oyuncular küçülen güvenli alanın içine yoğunlaşır ve birbirlerini öldürmeleri kolaylaşır.

Oyunun temel amacından sonra bu oyunu oynayabileceğiniz platformlardan bahsedelim. 

Pubg oyunu Steam (dijital oyun dagıtıcısı) ile öncelikle Xbox one ardından Microsoft Windows kullanıcıları için yayınlanmış 69 TL ücretiyle kullanıcılarına hizmet veren bir video oyundu. 19 Mart 2018 tarihi itiariyle Android ardından İos için Mobile versiyonu yayınlandı. Ücretsiz olan bu mobile versiyonu ile hayran sayısını zirveye taşıyarak milyonlarca oyuncuya ulaştı.

Bir mobile oyun olmasına rağmen grafikleriyle rakiplerine taş çatlatan bu oyunun mobil versiyonunu telefonunuzdan oynamak bir hayli zor. Alışınca güzel oynuyorsun ama bilgisayardaki gibi keyfi çıkmıyor.

Bu yazımızda ‘Pubg Mobile’ i bilgisayarımıza kurarak ücretsiz olarak  mouse ve klavye ile rahatlıkla oynayabileceğiz.

100 Kişinin aynı anda 2 veya 4 kişilik gruplar halinde oynadığı ölüm maçında yalnız olan oyuncular tek olmak istemeseler bile oyun diğer tek olan oyuncular ile eşleştirerek takım haline getirmektedir. Bu seçeneği oyun içerisinde kendiniz belirleyebilirsiniz. Oyun içerisinde mikrofon yardımıyla diğer takım arkadaşlarınız ile iletişim kurabilirsiniz. Takımdaki herkes ölünceye dek takım dağılmaz.

 

‘Pubg Mobile’ bilgisayara nasıl kurulur nasıl oynanır ?

Pubg Mobile oyununu bilgisayar üzerinden oynayabilmeniz için android’i bilgisayara kurmanız gerekmektedir. Bunun için Pubg yapımcılarının resmi olarak desteklediği Tencent Gaming Buddy adlı oyun emülatörü bu kurulum ve oynama işleminde bizlere yardımcı olacaktır.

Buradan kurulum dosyasını indiriniz!

Kurulum dosyasını indirdikten sonra klasik kurulum ekranını göreceksiniz, bunun ardından oyun kullanıma hazır olacaktır. Yüklemek için gereken adımlar aşağıdaki videoda belirtilmiştir.

Bu arada benim kullanıcı adım; ‘fckeydal’ ekleyebilirsiniz. Güzel oynarım 🙂

Kurulum Videosu:

 

Sende bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir